Lokalita

Relax Park Třeboň je situován v západní části malebného jihočeského města Třeboň v sousedství Lázeňského sanatoria Aurora. Za lázeňským parkem leží známý rybník Svět, který je s vodní plochou 201,5 ha čtrnáctým největším v republice. Po jeho břehu vede překrásná naučná stezka, na niž navazují další turistické trasy.

Lázně
Vstup do lázní Aurora a přilehlého parku není od areálu Relax Park Třeboň vzdálen více než 3 minuty chůze. Lázně Aurora se specializují na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou regeneraci těla i mysli. Hlavní léčebnou metodou jsou slatinné koupele a zábaly a řada dalších procedur. Součástí lázeňského komplexu jsou mimo jiné i plavecký bazén se slanou vodou, aqua centrum sauna a řada dalších možností odpočinku i sportovního vyžití.

Aktivity
Na dohled od apartmánového komplexu Relax Park Třeboň vzniká od podzimu 2011 moderní 18ti jamkové golfové hřiště.
Ve městě je k dispozici několik bowlingových heren, fitness centra, minigolf, plavecký bazén s aquacentrem, squash, tenis a řada dalších atrakcí. Díky rozvinutému rybníkářství je ve městě široká nabídka rybích restaurací nabízejících vynikající rybí pochoutky. Milovníci piva ocení výborné pivo Regentz lokálního pivovaru.

Okolí
Město Třeboň má cca 9 tisíc obyvatel, je centremCHKO Třeboňsko a leží v biosférické rezervaci UNESCO. Malebné centrum města, jehož počátky sahají do poloviny 12. století, je městskou památkovou rezervací. Renesanční zámek Třeboň leží mezi historickým centrem města, lázeňským areálem arybníkem Svět, turisticky lákavým cílem je i Schwarzenberská hrobka. V okolí vede řada krásnýchturistických a cyklistických tras, a to včetně 7 kilometrové trasy pro inline bruslení. Do cca 50 km jsou dostupná 4 golfová hřiště (GC Nová Bystřice, GC Hluboká nad Vltavou, GC Bechyně a GC Haugschlag. Poblíž Třeboně leží kromě řady rybníků, z nichž za zmínku stojí alespoň Rožmberk, s rozlohou 677 ha největší rybník v České republice. Mezi blízká, turisticky atraktivní místa, patří například České Budějovice, Jindřichův Hradec, Český Krumlov či Hluboká nad Vltavou. Milovníci lesů a hor ocení blízké Novohradské hory i Šumavu.